23 maja 2018 na Placu Mickiewicza odbyła się impreza „22 Kwiaty dla Mickiewicza” organizowana przez Szkołę Podstawową nr 22 w Chorzowie.

Uczniowie recytowali wiersze Mickiewicza, składali kwiaty pod pomnikiem w specjalnie przygotowanej przez siebie doniczce oraz rozdawali przechodniom zakładki z cytatami. Wraz z zaproszonymi dziećmi z okolicznych przedszkoli na terenie placu kolorowali kredą wielkie kwiaty, które stworzyły efektowną mozaikę i udekorowały miejsce spotkań mieszkańców. Całej imprezie towarzyszył bookcrossing i fotobudka z oryginalnymi gadżetami.

Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzowa i cieszyła się dużym zainteresowaniem przechodniów, którzy mogli zapoznać się z życiorysem oraz ciekawostkami dotyczącymi narodowego wieszcza.

Relacja filmowa znajduje się tutaj i tutaj.
 

Więcej zdjęć na szkolny facebooku