1 października w naszej szkole odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Wzięli w nich udział uczniowie klas 1-3 oraz dwie grupy przedszkolne z naszej szkoły. Dzień Głośnego Czytania był pierwszym etapem konkursu, w którym nasza szkoła bierze udział,  zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka, promującego czytanie wśród najmłodszych- „Gang Słodziaków”. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki pt.: „Gang Słodziaków” o zajęczycy Zuzi. Zapoznali się z zawodem pielęgniarki, odpowiadając na pytania, oglądając rekwizyty oraz rozwiązując zagadki. Następnie odbył się krótki konkurs głośnego czytania dla uczniów klas 2 i 3. Wszyscy biorący w nim udział zaprezentowali wysoki poziom opanowania umiejętności czytania. Podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zachęcano uczniów do czytania wspólnie z rodzicami. Wychowawcy rozdali uczniom albumy z naklejkami  – motywujące do codziennego 10- minutowego czytania w domu. Omówiono również zasady konkursów plastyczno- literackich „Gang Słodziaków” dla klas 1-3, podano terminy, stopień trudności prac, technikę. Jesteśmy przekonani, że Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania wejdzie na stałe na stałe do kalendarium imprez szkolnych.

więcej zdjęć tutaj