W poniedziałek 7. stycznia 2019r. klasa 3b wystąpiła z przedstawieniem jasełkowym na II Przeglądzie Widowisk Jasełkowych. Organizatorem była  SP nr 10 im. Jana Kochanowskiego, parafia św. Antoniego oraz ChCK w Chorzowie. Emocje sięgały zenitu. Występ w Chorzowskim Centrum Kultury na zupełnie nieznanej scenie, z oświetleniem i nagłośnieniem jak w prawdziwym teatrze – to wszystko sprawiło, że dzieci i nauczyciele zmobilizowani byli maksymalnie. Pani Grażyna Olearczyk czuwała nad muzyką, pani Pelagia Drenda, Aleksandra Wielgus i ja ustawiłyśmy szybciutko dekoracje na scenie i zajęłyśmy swoje pozycje suflerów. I poszło…! Dzieci wystąpiły pięknie, otrzymały oklaski komisji. Już tego samego dnia popołudniu dowiedzieliśmy się, że mamy II miejsce!! We wtorek 8. stycznia zaprezentowaliśmy się w gronie najlepszych, a z widowni oklaskali nas wszyscy zebrani – w tym dumni rodzice i najbliżsi naszych aktorów z 3b. Gratulujemy sukcesu uczniom i nauczycielom, którzy wiele wysiłku włożyli, aby jasełka były tak pięknie przedstawione. S. Elżbieta