Minister Edukacji Narodowej informuje, że przygotowano kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących

rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Ulotkę opracowało Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Ulotkę można pobrać ze strony MEN tutaj

Ulotki w wersji papierowej zostały przygotowane dla wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjów. Wkrótce zostaną wysłane do kuratoriów oświaty, które ustalą zasady dystrybucji materiałów do szkół.

Ministerstwo dołącza również do wiadomości komunikat, w którym znajdą Państwo m.in. informację o działaniach informacyjnych ministerstwa, wsparciu samorządów przy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także statystyki dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. 

Ponadto Minister Edukacji Narodowej kieruje do rodziców list w całości dostępny tutaj.