Ponieważ dla większości uczniów jednostka 1 ar brzmiała abstrakcyjnie i była trudna do wyobrażenia, w zeszłym tygodniu uczniowie klasy Vd wraz z nauczycielami matematyki wymierzyli na naszym boisku sportowym kwadrat o boku 10 metrów, czyli o powierzchni 1 ara. Koledzy i koleżanki z innych klas stanęli wzdłuż boków kwadratu, młodsi uczniowie utworzyli napis, a następnie Pani Bogusia sfotografowała wszystkich z pracowni informatycznej, Teraz każdy z Was, drodzy uczniowie,  może  się przekonać oglądając fotografie, jak duży jest ar w porównaniu do naszego boiska. Jest jeszcze sprawa 1 hektara….. Może to wyzwanie na przyszły rok szkolny? Ale przecież hektar jest jeszcze 100 razy większy od ara. Czy macie pomysł, gdzie moglibyśmy się udać w Chorzowie, by wyznaczyć hektar? Czekamy na propozycje!