Dzień 1 października upłynął w naszej szkole pod znakiem tabliczki mnożenia. Klasy III w swoich salach miały okazję porywalizować i zdobyć odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Każdy z uczniów otrzymał kolorową pamiątkę, by w przyszłości doskonalić swoje umiejętności.

Uczniowie klas IV- VIII mogli zostać Ekspertami na przerwach- egzaminowały ich dziewczęta z klasy VIIa.  Natomiast podczas przerwy obiadowej w auli miało miejsce Wielkie Pisanie Tabliczki Mnożenia, w którym uczestniczyło 37 uczniów z klas IV-VIII (oczywiście przykłady były dostosowane do wieku uczestników). 

Gratulujemy Mistrzom Tabliczki Mnożenia, którymi zostali:

Klasy III-IV: Maria Podgórska z IIIa i Oliwia Ewertowska z IVa

Klasy V- VI: Aaron Kozak z VIb

Klasy VII- VIII: Aleksander Zientek z VIIa.

Jednocześnie miały miejsca zmagania matematycznych poetów, którzy wymyślili prześmieszne rymowanki dotyczące tabliczki mnożenia. Wyróżnienie otrzymali: Wiktoria Milewska i Mateusz Bartyzel z Va, Oliwia Ewertowska i Kordian Madej z IVa oraz Aaron Kozak z VIb.

Pani Dyrektor złożyła gratulacje i wręczyła nagrody naszym Mistrzom i poetom

Dziękujemy wszystkim za udział w tabliczkowej przygodzie. Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że potrafią się bawić matematyką. Zapraszamy za rok!

Wasi Nauczyciele Matematyki