W ostatnich dniach nasza szkoła dwukrotnie gościła miłośników tenisa stołowego. W czwartek 10 listopada br. rozegrany został Turniej z okazji Dnia Niepodległości. W zawodach we wszystkich kategoriach wzięło udział ponad 60 zawodników i zawodniczek z takich miast jak: Katowice, Siemianowice, Ruda Śląska, Sosnowiec. Naszym uczniom tym razem nie udało się zwyciężyć w żadnej kategorii, ale miejsca na podium wywalczyli: Wiktoria Milewska i Kacper wilk (2 miejsca) oraz Oliwia Maruszczyk i Aleksander Grzywocz (3 miejsca).
We wtorek 15 listopada 2022 roku nasza szkoła była gospodarzem eliminacji rejonowych w tenisie stołowym w kategorii szkół podstawowych – grupa młodsza. Na starcie zawodów zabrakło najlepszych drużyn z Siemianowic, dlatego o prawo gry w półfinale wojewódzkim walczyły tylko szkoły z Chorzowa i Świętochłowic.
Reprezentanci naszej szkoły po wygranych Drużynowych Mistrzostwach Chorzowa nie zawiedli i tym razem. Dziewczęta grające w składzie (Wiktoria Milewska, Magda Sosińska-Poloczek, Oliwia Maruszczyk i Kamila Milewska) pewnie pokonały wszystkie przeciwniczki i zajęły pierwsze miejsce. Zespół chłopców z SP 22 (Kacper Wilk, Aaron Kozak, Adam Wasilewski i Igor Patan) w walce o pierwsze miejsce stoczył zacięte spotkanie z drużyną Społecznej Szkoły Podstawowej z Chorzowa, i podobnie jak w zawodach miejskich zwyciężył 3:2 zapewniając sobie udział w półfinale wojewódzkim, który już za tydzień 24 listopada br. rozegrany zostanie w Łaziskach Górnych. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach sportowych. 
Wyniki Turnieju z okazji Dnia Niepodległości – II Grand prix SP 22
http://www.pingpong.pl/wyniki/wyn22_gp2_sp_22.html

Eliminacje Rejonowe Szkół Podstawowych – grupa młodsza

http://www.pingpong.pl/wyniki/wyn22_rejony_sp_mlodsi.html