Gabinet logopedyczny

w Szkole Podstawowej nr 22 w Chorzowie

Witamy na stronie szkolnego gabinetu logopedycznego.

W naszej szkole od wielu lat działa gabinet terapii logopedycznej. Pomagamy uczniom naszej szkoły pokonywać trudności w mowie, porozumiewaniu się z otoczeniem, wypowiadaniu się.

Wytrwale ćwiczymy buzię i uczymy naszych podopiecznych uważnie słuchać. Doskonalimy również inne umiejętności, które uczniowie zdobywają podczas lekcji (czytanie, pisanie, motorykę małą i inne). Razem ćwiczymy, uczymy się i bawimy.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wsparciu innych specjalistów, staramy się tak zorganizować proces terapii logopedycznej, aby jak najlepiej pomóc powierzonym naszej opiece uczniom.

Dokładamy największych starań, żeby tak dobrać metody i sposoby pracy aby terapia była skuteczna i owocna, ale przede wszystkim atrakcyjna dla uczniów.

Staramy się wszechstronnie stymulować rozwój naszych podopiecznych.

Zachęcamy rodziców i opiekunów do współpracy w realizacji terapii logopedycznej, do kontynuowania ćwiczeń w warunkach domowych

Chętnie służymy rodzicom radą i wskazówkami w jaki sposób ćwiczyć z dzieckiem w domu, aby osiągnęło zamierzony cel.

Staramy się uświadamiać wagę domowej terapii logopedycznej prowadzonej pod kierunkiem logopedy i jej korzyści dla dobra dziecka.

Ściśle współpracujemy z wychowawcami i innymi specjalistami pracującymi w naszej szkole.

Zachęcamy wszystkich rodziców i opiekunów biorących z nami współodpowiedzialność za wszechstronny rozwój swojego dziecka do odwiedzania zarówno naszej jak i podobnych stron o tematyce logopedycznej oraz wspólnej zabawy i ćwiczeń z dziećmi. Życzymy wielu sukcesów w pracy z własnym dzieckiem oraz miłej zabawy i satysfakcji z osiągniętych celów!